ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2016-2017

Αγιασμός 2016-2017

«Ευθύνη των εκπαιδευτικών δεν είναι να στρώσουν με ρόδα τον δρόμο των μαθητών τους στη ζωή. Ευθύνη τους είναι να τα εφοδιάσουν με τον χάρτη αυτού του δρόμου και να τα αφήσουν να τον βαδίσουν μόνα τους.

Δώστε φτερά στο μικρό παιδί αλλά αφήστε το να μάθει μόνο του να πετά.»

Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες

Μ? αυτές τις λίγες σκέψεις σας καλωσορίζουμε όλους στο σχολείο μας και ιδιαίτερα τα πρωτάκια μας και σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με δύναμη, χαρά και αισιοδοξία.

Με πίστη στην καλή συνεργασία εκπαιδευτικών ? μαθητών ? γονέων και στην ηθική και υλική στήριξη όλων των αρμόδιων φορέων ξεκινάμε τη νέα σχολική χρονιά και δεσμευόμαστε ότι ο αγώνας μας θα είναι καθημερινός προκειμένου να υλοποιήσουμε περισσότερες και μεγαλύτερες προσδοκίες και όνειρα απ? ότι πέρυσι γιατί το αξίζουν τα παιδιά μας, γιατί το αξίζει ο τόπος μας.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους μας !!!

και ο Σύλλογος Διδασκόντων  του Δημοτικού Σχολείου Πυλίου