Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές 8η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικου Αθλητισμού

8η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικου Αθλητισμού

Στο πλαίσιο της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, την Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου 2021 ,υλοποιήθηκαν  δράσεις με σύνθημα "Το Σχολείο σε κίνηση:Αθλούμαστε Δημιουργικά".
  Οι μαθητές των Α ,Β και Γ τάξεων έπαιξαν παιχνίδια στην αυλή του σχολείου μας με τον γυμναστή μας.
   Τα παιδιά των Δ και Ε τάξεων έκαναν αθλητικές δραστηριότητες στο γήπεδο του μπάσκετ με τον γυμναστή  κύριο Σταύρο  Βλάχο, ο οποίος προσφέρθηκε εθελοντικά για την υλοποίηση του προγράμματος και τον  ευχαριστούμε πολύ γι'αυτό.
   Τα Εκτάκια μας απόλαυσαν τον εκπαιδευτικό τους περίπατο στη φύση και έπαιξαν παραδοσιακά παιχνίδια  με τους δασκάλους τους.