Aγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε  ότι οι μαθητές θα μπορούν
να προμηθεύονται από την Τετάρτη 29 Σεπτεμβρίου έως και την Παρασκευή 8 Οκτωβρίου τέσσερα (4) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των δύο επόμενων εβδομάδων ( 4-17/10) και να προσέρχονται στο σχολείο σύμφωνα με τις οδηγίες των ειδικών.
 Υπενθυμίζεται ότι:
  Το  self test  είναι υποχρεωτικό για όλους τους μαθητές ( εκτός από αυτούς που έχουν βεβαίωση νόσησης του τελευταίου εξαμήνου). θα πραγματοποιείται στο σπίτι κάθε Δευτέρα και Πέμπτη. Οι μαθητές θα προσέρχονται στο σχολείο κάθε Τρίτη και Παρασκευή με την καινούρια  σχολική κάρτα  βεβαίωσης αρνητικού τεστ ( με σωστά στοιχεία και υπογεγραμμένη),  την οποία θα επιδεικνύουν το πρωί κατά την προσέλευσή τους στην είσοδο .
   Η σχολική κάρτα θα πρέπει καθημερινά να βρίσκεται στην τσάντα των μαθητών.