Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Εκπαιδευτική επίσκεψη των τμημάτων Δ1, Δ2 και ΣΤ1 στα κτήματα αλόης

Εκπαιδευτική επίσκεψη των τμημάτων Δ1, Δ2 και ΣΤ1 στα κτήματα αλόης

Την Τετάρτη 23 Ιουνίου και την Πέμπτη 24 Ιουνίου 2021 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών των τμημάτων Δ1,Δ3 και Στ1 αντίστοιχα, στα κτήματα αλόης του κ. Δρόσου Παύλου στο Αμανιού.
  Εκεί, ο κ. Δρόσος και η κόρη του Κρυσταλλένια Δρόσου ανέλαβαν την ξενάγησή μας.
  Μας μίλησαν για το φυτό ,την καλλιέργειά του και τις θεραπευτικές του ιδιότητες ,καθώς και για τα προϊόντα που παράγουν με κύριο συστατικό την Αλόη Βέρα και άλλα  βότανα .
  Περιηγηθήκαμε επίσης στα κτήματα
και είδαμε από κοντά τα φυτά της αλόης, διάφορα βότανα αλλά και δέντρα.
 Ευχαριστούμε πολύ την οικογένεια Δρόσου για τη θερμή φιλοξενία και τα δώρα που πρόσφεραν στους μαθητές μας!