Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Ενημέρωση για την έναρξη της σχολικής χρονιάς

Ενημέρωση για την έναρξη της σχολικής χρονιάς

ΔΗΜOTIKO ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΥΛΙΟΥ
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ
ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
Αγαπητοί γονείς και μαθητές,
Σας ενημερώνουμε ότι η τελετή του Αγιασμού για το σχολικό έτος 2021-2022, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 9:30π.μ.
Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 9:00π.μ και θα αποχωρήσουν περίπου στις 10:00 π.μ.
Ο Αγιασμός θα γίνει στην αυλή του σχολείου, παρουσία εκπροσώπων των εκπαιδευτικών και όλων των μαθητών της Α΄ τάξης ,οι οποίοι θα συνοδεύονται μόνο από έναν γονέα.
Όλοι οι μαθητές θα πρέπει να έχουν κάνει self test την προηγούμενη μέρα και να έχουν μαζί τους τη σχολική κάρτα υπογεγραμμένη και με ημερομηνία 12/09/21,. Όσα παιδιά δεν έχουν τη δυνατότητα να εκτυπώσουν τη σχολική κάρτα, μπορούν να την προμηθευτούν από το σχολείο, τα φαρμακεία του χωριού ή τα δύο μίνι μάρκετ του Αγ. Νικολάου.
Επίσης οι γονείς των μαθητών  της Α΄ τάξης που θα συνοδεύουν τα παιδιά τους θα πρέπει να έχουν μαζί τους πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης ή αρνητικό αποτέλεσμα rapid ή self test.
Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική για όλους και σε όλους τους χώρους του σχολείου, εσωτερικούς και εξωτερικούς.
Όλοι οι μαθητές θα πρέπει να φέρουν την τσάντα τους, γιατί θα δοθούν τα σχολικά βιβλία.
Τα δρομολόγια του λεωφορείου την ημέρα του Αγιασμού έχουν ως εξής:
1ο δρομολόγιο 8:45 π.μ. από Μαρμάρι και Αμανιού
2ο δρομολόγιο 9:10 π.μ. από Αγ. Γεώργιο
Αποχώρηση:1ο δρομολόγιο 10:00 π.μ. για Άγιο Γεώργιο
2ο δρομολόγιο 10:15 π.μ. για Αμανιού και Μαρμάρι
Ευχόμαστε να έχουμε όλοι μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία και δύναμη!!!
Η Διευθύντρια και
Ο Σύλλογος Διδασκόντων Δημοτικού Σχολείου ΠυλίουEpistrofi sto sxoleio